skin flooding
skin flooding

Skin Flooding Tekniği Hakkında 5 Detaylı Öneri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Skin Flooding Tekniği

Son zamanlarda Tiktok’ta oldukça popülerleşmiş cilt bakım trendlerinden biri olarak karşımıza çıkan skin flooding tekniği, cildin doygunluğunu en üst hat safhaya çıkararak nem oranını arttırmayı başarıyor. Günümüzde farklı sosyal medya platformlarının kullanımı yanı sıra, hayatımıza birden bire Tik tok girdi. Bu sayede günümüzün güzellik algısı da değişerek, belirlenen güzellik trendlerine uyulmaya başlandı.

Her ne kadar sosyal medyada belirlenen güzellik trendleri uygulansa da güvenirliği konusunda hala bir şüphe mevcut. Güzellik trendleri içerisinde bulunan içerik fazlalığının ciltte büyük hasarlara yol açabileceği uzmanlar tarafından açıklanmakta.

Tik tok akımı güzellik akımlarından biri olan skin flooding tekniği, cildin nem seviyesini arttırarak belli bir doygunluğa ulaştırır. En çok tercih edilme sebepleri arasında da nem seviyesini dengede tutmasından kaynaklanıyor.

skin flooding
skin flooding

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu makalede tik tok akımı olan skin flooding tekniğinin uygulanma aşamalarını detaylı olarak açıkladık ve derledik. Eğer sizin de yaz kış demeden hangi ürünü denersiniz deneyin yine de kuru bir cildiniz varsa bu teknik tam size göre!

Skin Flooding Nedir?

Farklı ürün ve teknikleri kullanmanıza rağmen yine de kuru bir cilt yapısına sahipseniz demek ki bütün teknikleri denememişsiniz!

Son günlerde Tik tok sosyal medya platformunun önem kazanmasıyla birlikte, birçok kişi de adımını oraya atmaya başladı. Bu sayede de zamanla uygulanan birçok teknik de güzellik trendi haline gelmeye başladı. İşte bu noktada yeni bir güzellik trendi olan skin flooding tik tok sayesinde keşif edildi.

Birbirinden zengin yönleriyle birçok kişi tarafından uygulanan skin flooding, kuru ciltleri, belirli bir nem doygunluğuna ulaştırarak cildi daha pürüzsüz bir konuma ulaştırıyor. Peki, cildi tam net doygunluğuna ulaştıran skin flooding tekniği nasıl uygulanır?

Skin Flooding Tekniği Nasıl Uygulanır?

Kuru ciltleri nemli bir doygunluğa ulaştıran skin flooding tekniği, tik tokta akım olmasının hemen ardından onlarca kişi tarafından uygulanan bir trend haline gelmeyi başarıyor. Asıl önemli olan nokta, nasıl uygulanması gerektiğinin bilinmesidir. Sizler için skin flooding tekniğinin uygulanma aşamalarını açıkladık ve derledik.

E hadi ne duruyorsun! Makaleyi okumaya devam et!

Cildini Temizle

Sağlıklı bir cilt görünüme kavuşmak için her zaman ilk uygulanması gereken adımlardan biri cildin temizlenmesi olarak karşımıza çıkıyor.  Cildinizi dermatologlar aracılığıyla almış olduğunuz size uygun bir temizleyiciyle temizleyin. Cildinizi iyi ve detaylı bir şekilde temizledikten sonra, cildinizin nemli kalabilmesi açısından kurulma aşaması büyük bir önem arz eder.  Bu noktada cildinize ürünlerin daha iyi işleyebilmesi ve nüfuz edebilmesi için cildin nemli kalması son derece kritiktir.

Tonik Kullanımı

Uygulanması gereken ikinci önemli adımlardan biri olarak karşımıza tonik kullanımı çıkar. Cildinizin istenilen neme ve doygunluğa ulaşması için nemlendirici özelliğe sahip bir toner kullanımı uygulamanız son derece faydalı olacaktır. Birden bire cilde baskılayarak değil de nemlendiriciyi cildinize masaj şeklinde uygulayarak güzelce yaydırarak sürün.

Kısa sürede etkisini göreceksiniz. Böylece kuru cildiniz belirli bir nem doygunluğuna ulaşmış olacak!

Serum Kullanımı

Skin flooding tekniğinin, uygulanma aşamalarından biri olan serumlar, nemlendirilmiş ciltlere uygulanır. İçerisinde barındırmış olduğu B 5 vitamini sayesinde kuru ciltlerdeki cilt bariyerlerini daha da güçlendirerek nem seviyesini en üst seviyeye taşır. Bu noktada Hyalüronik asit, son dönemde oldukça yaygındır.

Cildine Uygun Nemlendirici Kullan!

Tik tokta görülen güzellik akımlarından biri olan skin flooding tekniğinin, bütün adımlarını başarıyla tamamladıysanız son aşamaya geçtiniz! Cildiniz belirli bir nem doygunluğuna ulaştıktan sonra, elde edilen nemi cilde hapsetmek için nemlendirici uygulamanız gerekiyor.. Bu noktada ise, akneli bir cilde sahip olan kişilerin yağsız bir nemlendiri tercih etmesi en doğru ve etkili sonucu görmesinde yardımcı oluyor.

Skin Flooding Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Sürekli yaşanan hava değişimlerinden dolayı cildinizdeki nem oranı istenilen boyutta olmayabilir. Kuru bir cilde sahipseniz ve nemli bir cilde sahip olmak istemenize rağmen istenilen sonuçları elde edemediyseniz mutlaka skin flooding tekniğini deneyin. En kısa sürede etkili çözüm alacağınızın garantisini verebiliriz. Tek ve önemli olan faktör, yukarıda açıklamış olduğumuz aşamaları eksiksiz ve düzenli olarak uygulanması gerektiğidir.

Sizler adına skin flooding tekniği uygulanma aşamalarından bahsettik. Umarım yardımcı olabilmişizdir.

 

Skin Flooding Tekniği Hakkında 5 Detaylı Öneri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!