peeling-nedir-peeling-ne-ise-yarar

Peeling Nedir? Peeling Ne İşe Yarar?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genç veya yetişkin milyonlarca bayanın hayali güzel ve dikkat çekici bir cilde sahip olmak olur iken, bunu başarabilmek için pek çok farklı yönteme başvurmakta. Evlerde hazırlanan güzellik maskeleri, kullanılan kozmetik ürünleri veya gidilen cilt bakım seansları bayanların amaçlarına ulaşmalarına yardımcı oluyor. Cilt bakımını evinde kendisi yapmak isteyenlerin uygulaması gereken yöntemlerin başında ise peeling gelmektedir ve peeling cilt bakımının en önemli aşamalarından biridir. Yazımızda peelingin amacından, nasıl kullanılacağından, kimlerin kullanmaması gerektiğinden ve evde hazırlayabileceğiniz kolay peeling tariflerinden bahsedeceğiz.

Peeling’in Amacı

  • Ciltteki ölü derilerden kurtulmak,
  • Cildin canlanmasını ve daha parlak görünmesini sağlamak,

Peeling Nasıl Yapılır?

Cilt bakımına ve güzelliğine önem veriyorsanız peeling uygulamasını her banyodan çıktıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz. Banyo sonrası peeling, daha etkili olmakta ve hızlı bir şekilde etkisini göstermektedir. Banyodan çıktıktan sonra peeling malzemeleriniz ile cildinize masaj yapmalı ve ardından da bol ılık su ile peeling uygulanan cilt bölgeleri yıkanmalıdır.

Peeling Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Peeling uygulaması cildin tüm bölgelerine yapılmamaktadır. Peelingi öncelikle göz ve dudak çevresine uygulamamalı, bu noktaya çok dikkat etmelisiniz. Bunun dışında diğer dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de peelingin cildinize alerji yapıp yapmadığını öğrenmektir. Bunu öğrenmek için peelingi cildinizin tüm bölgelerine uygulamadan önce küçük bir bölgeye uygulamalı, reaksiyonları takip etmelisiniz.

Peeling yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de uygulama aşamasıdır. Peelingi cildinize uygularken özellikle nazik bir şekilde masaj yaparak uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Kimler Peeling Yapmamalıdır?

Aşağıdaki belirtiler olan veya olma ihtimali olan kişilerin peeling yapmaması uzmanlar tarafından önerilmektedir.

  • Cildinizde akne problemi var ise,
  • Cilt kanseri veya belirtileri var ise,
  • Cildinizde yara ve ben var ise,

Evde Yapılacak Peeling Tarifleri

Peeling uygulaması cilt tipine göre değişen karışımlar ile hazırlanabilir. Aşağıda tüm cilt tiplerine uyacak ve evinizde kolay bir şekilde yaparak uygulayabileceğiniz peeling tarifleri sunmak istiyoruz.

Badem ve Bal Peelingi: Peelingi hazırlamak için öncelikle ihtiyacınız olacak olan malzemeler 7 adet badem ve 1 kaşık bal. Peelingi hazırlamak için öncelikle 7 adet bademi blender yardımı ile iyice karıştırıyor ve toz haline gelmesini sağlıyoruz. Ardından toz haline getirdiğiniz bademleri küçük bir cam kap içerisine alıyor ve üzerine de 1 kaşık balı ilave ediyoruz. Hazırladığınız peelingi cildinizin tüm bölgelerine eşit miktarda uygulayıp, 5 dakika boyunca beklettikten sonra ılık su yardımı ile temizleyin.

Bal ve Tarçın Peelingi: Oldukça etkili bir peeling olan bal ve tarçın peelingini hazırlamak için 1 tatlı kaşığı kadar tarçın ve 1 kaşık taze süzülmüş bal gerekiyor. Cam kap içerisinde bu malzemeleri tahta kaşık kullanarak karıştırıp cildinizde peeling yapacağınız bölgelere uygulamalı ve ardından ılık su yardımı ile temizlemelisiniz.

Peeling Nedir? Peeling Ne İşe Yarar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!