whatsapp-gizlenen-durumu-gorme

Whatsapp Gizlenen Durumu Görme

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp karşı tarafın durumu görünmüyor birçok kişi tarafından belirtilmektedir. Bunun nedenleri birbirinden oldukça fazladır. Eğer telefonunuz ve uygulamanız güncelse, teknik sorunlar yoksa ve uygulamayı tekrar kaldırıp yüklemenize rağmen görülmüyorsa durumunu gizlediği anlamına gelir.

Bu özellik her kullanıcıda vardır. Böylece paylaşan kişiler kimin görüp kimin görmeyeceğini belirtebilmektedir. Dolayısıyla bunun çözümleri sıklıkla incelemektedir. Normal şartlarda bir kişi bu özelliği aktif hale getirmişse, gizlenen durumu görebilmek yalnızca ilgili telefon aracılığıyla olabilir. Aynı zamanda rehberinde olan bazı isimler de görebilecek kişiler arasında bulunabilir.

Eğer bu gibi kişilere ulaşımınız yoksa uygulama size seçenek sunmamaktadır.

WhatsApp’ta Gizlenen Durumu Görme Uygulamaları

Instagram’ın gelişmesi ve teknolojik ilerlemelerin hız kazanmasıyla beraber sosyal medya platformlarına sunulan hizmetlerde artış görülmeye başlanmıştır. Bunlar farklı konularda hizmet sunmaktadır. Uygulamalar da bunlar içindedir.

Bu durum Instagram için de geçerli olmaktadır. Her ne kadar resmi uygulama konu üzerine çözüm sunmasa da WhatsApp gizlenen durumu görme uygulaması internetten bulunabilir. Türkçe ve İngilizce kaynakları aramak bu konuda yeterlidir.

Ancak bunlar üçüncü taraf uygulamaları olduğu için dikkat edilmesi önerilmektedir. Zira durumlara bakabilmek için cihazınızdan rehberinize erişim izni gibi taleplerde bulunabilir. Dolayısıyla dikkatli olunması şarttır.

Rehberde Olmayanlar Durum Görebilir Mi?

Sosyal medya platformlarında olduğu gibi WhatsApp üzerinden de hikaye paylaşılabilir. Ancak bunlar uygulamada durum adıyla anılmaktadır. Yoğun olarak kullanılsa da hakkında birçok soru bulunmaktadır. Bunlardan biri de rehberde kayıtlı olmayan biri whatsapp durumunu görebilir mi olmaktadır.

Bu hususta inceleme yapıldığında söz konusu güncellemelerin yalnızca kişilerin kendi rehberine kaydetmiş kişilerce görüleceği fark edilmektedir. Dolayısıyla siz bir kişiyi rehberinize almamışsanız, fotoğrafınızı göremeyeceği gibi duruma da erişim gerçekleştiremeyecektir.

WhatsApp Durumları Gizliden Görülebilir Mi?

WhatsApp durum görme hilesi ilgili hesabın durumlarına, gizli şekilde yani görüldü bilgisi olmadan görmeyi de kapsamaktadır. Her ne kadar zor gibi görülse de oldukça kolaydır. Aşağıdaki işlemlerin takip edilmesi ile kişiler hemen çözüm bulabilir;

  1. WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Ayarlar menüsüne geldikten sonra hesap seçeneğine dokunun.
  3. Gizlilik ve güvenlik alanına girin.
  4. Gizlilik dedikten sonra okundu bilgisini kapatın.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra hikayeye baksanız bile karşı tarafa okundu bilgisi gitmeyecektir. Ancak dikkat etmeniz gereken iki konu vardır. Bunlardan biri özelliği aktif hale getirme durumunda sizin de kendi durumlarınıza bakanları göremeyeceğinizdir.

Ayrıca okundu bilgisini kapatmak mavi tiklerin de artık görülmeyeceğini belirtir. Böylece hem siz hem de karşı taraf mesajınızı okusa bile bunu fark etmeyecektir.

WhatsApp Durumları Nasıl Gizlenir?

WhatsApp durumları kolay bir şekilde gizlenebilir. Bunun için öncelikle uygulama açılarak ayarlar bölümüne gelinmelidir. Ardından hesap kısmından gizlilik bölümüne ulaşılır. Burada görülen durum kısmında bir takım seçenekler vardır.

Bunlar bazı kişiler haricinde paylaşım yapmanıza, sadece belirli kişilerle paylaşmanıza ve genel olarak gönderi yapmanıza olanak tanır.

Whatsapp Gizlenen Durumu Görme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Yazar Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!