protein-tozu-kilo-aldirir-mi-protein-tozu-zararlari

Protein Tozu Kilo Aldırır Mı? Protein Tozu Zararları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen veya fit bir görünüme sahip olmak için fitness salonlarına giden kişilerin en büyük dertlerinden biri de düzenli bir beslenme sağlayamadıkları için kas gelişimlerinin çok yavaş olmasıdır. Bu noktada çoğu fitness salonu kişiyi hemen protein tozlarına yönlendirse de, bu tozların bazı yan etkileri de bulunmaktadır.

Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

protein-tozu-ne-ise-yarar-protein-tozu-zararli-midir-1

Öncelikle spor salonuna gitmeden önce düzenli kas gelişimi için günlük almanız gereken protein miktarına bakalım. Bunun için kilonuzu 2 ile çarpıp çıkan rakamı gram cinsinden okuduğunuzda bu sizin günlük olarak almanız gereken protein miktarını vermiş olur. Örnek verecek olursak; 80 kg ağırlığa sahip birisinin düzenli kas gelişimi için günlük 160 gram proteine ihtiyacı vardır.

Protein Tozu Alternatifi

Protein tozları gerekli olan ihtiyacı size hap şeklinde direkt olarak verdiği için başta karaciğer olmak üzere vücudun diğer organlarına da zarar vermektedir. Özellikle ilerleyen yaşlarda alınan protein tozları tamamen yağa çevriliyor, bu da sarkık ve şiş bir vücuda sahip olmanıza neden oluyor. Protein tozu yerine günde 3 adet yumurtanın sadece beyazını yiyebilirsiniz. Bu sizin günlük almanız gereken proteinin yaklaşık %70’ini sağlayacaktır. Geri kalan kısmı ise yoğurt, peynir ve süt ile destekleyebilirsiniz.

Protein Tozu Kilo Aldırır Mı?

Bazı zayıflık hastalığı bulunan kişiler karbonhidrat destekli olan protein tozlarını kullanıyor. Fakat hiçbir doktor bu protein tozlarını hastalarına önermez. Tamamen kulaktan dolma bilgilerle alınan bu tozlar hızlı ve dengesiz bir kilo alımına neden olmakta, beraberinde de hastalıkları getirmektedir.

Protein Tozu Kilo Aldırır Mı? Protein Tozu Zararları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Yazar Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!