dogal-kas-kalinlastirma-yontemleri

Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri (Doğal Görünümlü)

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğal Kaş Kalınlaştırma, kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından birisi de kaşlardır. Saçlar kadar kaşlar da bir kadının güzelliğini ön plana çıkarmaktadır. Kaşları seyrek olan ve gür görünmeyenler için bazı doğal kaş kalınlaştırma yöntemleri var. Özellikle kalın kaşları seven bayanların hoşuna gidecek bu doğal kaş kalınlaştırma yolları kısa sürede kaşlarınızı uzatarak daha gür ve daha kalın bir hale getirecektir.

İnce kaşları olan bayanlar uygulayabileceği bu yöntemler sayesinde kalın kaşlara sahip olabilecekler! Doğal kaş uzatma ve kaşları yeniden çıkaran bakım kürleri sayesinde olduğundan daha gür kaşlara sahip olabilecek ve güzelliğinize elegan duruş sergileyebileceksiniz!

Doğal Yollarla Kalın Kaşlara Nasıl Sahip Olunur?

Şimdi isterseniz lafı daha fazla uzatmadan kaş kalınlaştırma yöntemlerine bir göz atalım ne dersiniz?

Kaş Kalınlaştırma Kürleri

Kalın kaşlara sahip olmak aslında çok büyük avantaj sağlar. Bunun sebebi ise kalın kaşa istediğiniz form verebilmektir. Seyrek kaşlarınız varsa, kaşa istenilen şekil vermekte zorluk çekebilirsiniz. Bu nedenle kalın kaşın avantajı daha çok öne çıkmaktadır. Size vereceğimiz kaş kalınlaştırma kür tarifleri sayesinde kaşlarınızı istediğiniz form verebilir ve gür kaşlara kavuşabilirsiniz. Kadınsılığın simgesi olan kaşlar için kaş kalınlaştırma bakım kürleri ve uzatma yöntemleri hakkındaki tüm sorularınıza, cevabı yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Kaş Kalınlaştırmak için Bazı Öneriler;

 • Gür ve kalın kaşlara sahip olmak adına sebze tüketimine önem vermelisiniz. Tabi ki içerisinde lif bakımından zengin olanlar tercih edilmeli.
 • Su tüketimi kaşların çıkması ve gürleşmesi için oldukça önemlidir. Bu sebeple bol bol su tüketmeniz önerilir. Günde 2 litre su için.
 • Kaş sağlığı için E, A, B3 ve C vitaminlerini düzenli bir şekilde almalısınız.
 • Kaşlara uygulanan sıcak ağda kaşın seyrelmesine sebep olur. Dolayısı ile sıcak ağda’dan uzak durmanızda oldukça fayda vardır.

Kaş Kalınlaştırıcı Bakım Kür Maskeleri

 • Organik doğal zeytinyağı (aktarlarda bulunur.)
 • Doğal sarımsak yağı (aktarlardan temin edebilirsiniz.)

Önemli bilgilendirme: Birçok kişi sarımsağın kokusundan haz almayabilir, fakat sarımsak kaş kalınlaştırma da son derece etkili bir yöntemdir. Bu yüzden sarımsak kokusunu sevmeyenler sarımsağı direk kaşlarına uygulamak yerine doğal zeytinyağı ile birlikte karıştırıp, elde ettikleri karışımı pamuğun üzerine bir miktar dökerek kaşlarına uygulayabilir bu sayede sarımsağın kokusu bir nebze olsun azalmış olur ve sizi rahatsız etmez.

Doğal Yollarla Kaş Uzatma

 • Kaşları doğal yollar gürleştirme ve kalınlaştırmak istiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz kaş kalınlaştırma yöntemlerine riayet edin.
 • Uyumadan önce kaşlarınıza badem yağı sürün ki kaşların kısa sürede uzaması ve gürleşmesine yardımcı olsun. Bu işlem için pamuk parçası üzerine bir miktar badem yağı dökün ve kaşlarınıza sürün.
 • Diğer alternatif bir yöntem ise, E vitamini, zeytinyağı, hint yağı ve vazelin gibi doğal yağlardan kullanın bu kaşlarınızın daha hızlı uzaması ve kalınlaşmasını sağlar. İsteğe bağlı olarak, doğal yağları birbirine karıştırarak elde edilen kürü kaşlarınıza sürebilirsiniz.
 • Saç masajı gibi, kaşlarınıza da masaj uygulayın ki kan dolaşımını hızlandırın. Kaşlarınızı diş fırçası yardımıyla tarayın bu yöntem ile kaşlarınızın hızlı uzamasına imkan verin.
 • Kaşlar için Nemlendiriciler Kullanın!
 • Yatağınıza girmeden hemen önce, kaşlarınıza nemlendirici bakım kremleri sürebilir bu sayede kaşınıza bakım yapmış olursunuz.

Kaş uzatma yolları, Doğal kaş nasıl uzatılır?

Kaşınızın kalın ve gür görünmesini sağlamak için bazı hilelere de başvurabilirsiniz. Örneğin kaşınızın daha güzel görünmesi için kaş kalemi makyajı uygulayabilir ve kaşınızı kalın gösterebilirsiniz. Kaş renginiz hangi renkte ise ona uygun olan bir kaş kalemi tercih edebilirsiniz. Mesela siyah renkte bir kaş kalemi yerine kahve tonlarına sahip kaş kalemleri gibi. Çünkü siyah kaş kalemi ile kaş makyajı uygulamanız, kaşınıza doğal bir görünüm vermeyecektir.

Uzun ve dolgun kaşlar

Kaş Kalınlaştırma Konusunda Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Hususlar

Bitkisel ürünlerin bazıları kaşlarınız için yarar sağlarken bazen de felaket olabilir. Dolayısı ile her bitkisel yağlar kaşlarınız için iyi sonuçlar ortaya çıkarmaz. Bir ata sözü vardır kaş yapım derken, göz çıkarmak gibi bir şeydir

Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri (Doğal Görünümlü)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Yazar Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!