nisan-yuzugu-nasil-alinir-nisan-yuzugu-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Nişan Yüzüğü Nasıl Alınır? Nişan Yüzüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nişan süreci herhangi bir ilişkinin en anlamlı ve önemli evrelerinden birisidir. Nişanlanmak demek düğünden bir önceki büyük adımı atmak demektir. Nişan yüzüğü nasıl alınır, nişan yüzüğü alırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımız evlenmeyi düşünen erkeklere nişan yüzüğü seçerken kılavuz olabilecek bazı önemli ipuçlarını içermektedir.

Evlenmeden önceki çiftlerin kat etmesi gereken önemli bir aşama olmasından ötürü erkeklerin müstakbel eşlerine en iyi nişan yüzüğünü seçmek için büyük bir zaman ve çaba harcaması gerekir. Ayrıca, bazı durumlarda sürpriz evlilik teklifi yapan erkeklerin “evet” cevabı almalarında nişan yüzüğünün önemi büyüktür. Şimdi en iyi, en ideal ve bütçeye uygun nişan yüzüğü alırken dikkat edilmesi gereken hususlara değinelim.

İlk bahsedeceğimiz konu nişan yüzüğü fiyatları ile alakalı olacaktır. Yüzüğün olası maliyetine hazırlıklı olunmalı ve dikkat edilmelidir. Kafanızda ödeyebileceğiniz gerçekçi bir fiyat aralığı olmalıdır. Zaten kuyumcular spesifik parametreler oluşturarak değişik bütçeler için alternatifler sunmaktadır. Ödeyebileceğiniz en doğru nişan yüzüğüne odaklanmak lazımdır.

Nişan yüzüğü nasıl olmalı?Partnerinizin zevkine uyan, sevebileceği ve takmayı tercih edeceği mücevheratı bilmeniz gerekir. Sevgiliniz modern tarzda mı yoksa klasik stilde tasarlanmış takıları mı tercih ediyor?  Kadınsı veya sofistike, hafif veya ağır, basit veya karmaşık türlerde nişan yüzüğü çeşitleri bulunmaktadır. Kuyumcuya gitmeden önce bu seçimler hakkında kafanızda bir tercih bulunması işinizi kolaylaştıracaktır.

Nişan yüzüğü nasıl seçilir ile ilgili bir diğer önemli öneri partnerinizin parmak ölçüsünü bilmenizdir. Eğer mevcut kullandığı veya taktığı bir yüzük varsa bunu ödünç alabilirsiniz. Yüzüğün içindeki dairenin izini takip ederek bir kağıda çizebilir, bunu da nişan yüzüğünü alacağınız dükkana götürebilirsiniz. Bu kuyumcu tarafından yapılacak yaklaşık boyut tahmininde kullanılabilir.

Taşlı nişan yüzüklerinde hangi elmas şeklinin eşinize en fazla yakıştığını ortaya çıkarmak nişan yüzüğü alırken dikkat edilmesi gereken başka bir husustur. Elmaslar çok çeşitli şekillerde üretilirler. Bu kadar çok çeşitten uygun olabilecek tarzda elmas kesimine sahip olanını seçmek gerekir. Çünkü yüzüğü alacağınız kişi gelecekte hemen her gün bu takı ile dolaşacaktır. Yani elmasın tarzı giyeceği kot veya daha resmi kıyafetlere uymalıdır. Örneğin yuvarlak, oval ve markiz şekilli elmaslar bu konuda tercih edilebilir. Kalp ve armut şeklinde olanlar ise daha uyumsuzdur.

Nişan yüzüğü nasıl alınır, nişan yüzüğü alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda son tavsiyemiz nişan yüzüğünü aldığınız dükkanının itibarlı olmasıdır. Elmasın hakiki olduğundan emin olmak ve daha geniş seçenekler arasından seçme şansı elde etmek için her zaman saygın satıcıları tercih etmek önemlidir.

Nişan Yüzüğü Nasıl Alınır? Nişan Yüzüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Yazar Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!