camdaki-yagmur-suyu-lekesi-nasil-cikar

Camdaki Yağmur Suyu Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir evin temizliği özelliklere camlarından belli olur. Titiz hanımlar da camlarına özen gösterir. Ancak ne kadar temiz silinirse silinsin yağmur yağdığında camlar sanki hiç temizlenmemiş kadar kirli gözükür. Bu durum oldukça sinir bozucudur. Ancak yağmur lekelerini çıkarmak imkânsız değil. İşte size yağmur lekelerini çıkarmak için birkaç etkili yöntem;

Camdaki Yağmur Suyu Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Sirke ile Silmek

Ev temizliğinde sıkça kullanılan doğal bir temizlik maddesi olan sirke yağmur damlaları üzerinde de etkilidir. Bir püskürtücü aparatın içine koyduğunuz sirkeyi camınıza sıkın. Temiz bir bezle silin. Yağmur lekelerinin çıktığını göreceksiniz. Sirkenin kokusunu sevmiyorsanız üzerinden ıslak bir bez ile tekrar silebilirsiniz.

Yumuşatıcı ile Silmek

Silme suyunuza bir miktar yumuşatıcı ekleyin. Yumuşatıcının yağmur lekelerini kolaylıkla çıkardığını göreceksiniz. Ayrıca camlarınız mis gibi kokacak.

Camdaki Yağmur Lekelerini Temizleme

Parlatıcı ile Silmek

Camlarınızdaki yağmur lekelerini bulaşık makineleri için kullanılan parlatıcı ile temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bardaklarınızı parlatan bu madde camlarınızı da pırıl pırıl yapacak.

Gazete ile Kurulamak

En çok bilinen cam silme metotlarından biri kuşkusuz gazete kullanarak yapılanıdır. Bu metot eski olsa da hala oldukça işe yarıyor. Islak bir bezle sildiğiniz camlarınızı gazete kağıdı kullanarak kuruladığınızda yağmur damlalarının kaybolduğunu göreceksiniz.

Birkaç Damla Çamaşır Suyu

Ev temizliğinin başkahramanı çamaşır suyu camlar üzerinde de oldukça etkili. Cam silme suyunuza damlatacağınız birkaç damla çamaşır suyu ile yağmur lekelerinden kurtulmanız mümkün. Camdaki yağmur lekelerini çıkarmak için umarım bu yazımız sizlere faydalı olmuştur. Varsa sizlerin de tavsiyesi yazımızın altındaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Camdaki Yağmur Suyu Lekesi Nasıl Çıkartılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Yazar Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!