youtube-arama-gecmisi-silme

Youtube Arama Geçmişi Silme

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Youtube arama geçmiş nasıl silinir bakıldığında ister otomatik olarak silinmesini sağlayabilir ve manuel olarak tek tek silmeyi deneyebilirsiniz. Youtube son dönemde yaptığı güncellemeler ile beraber Youtube geçmişini durdurma imkânı bile sağlar. Kullanıcı gizliliği alanındaki çalışmaları arttıran Youtube, için yeni bir özellik devreye girdi ve otomatik silme özelliği ile Youtube arama geçmişi silinebilir.

Youtube kullanıcıları izlemiş olduğu videolarla beraber Youtube arama geçmişi kısmını tamamen dondurabilir veya ayarlar kısmından belli bir zaman diliminde silmesi için otomatik hale getirebilirler. Böylece videoları sürekli olarak elle silmeye gerek kalmadan pratik bir şekilde silebileceksiniz.

Youtube Geçmişi Otomatik Silme

Otomatik olarak Youtube izleme geçmişi silme adımları için izlenmesi gereken adımlar bakıldığı zaman Google Etkinliğim bölümüne giderek Youtube Geçmişi kısmına girin ve otomatik olarak sil seçeneğine tıklayarak Youtube geçmişi verilerinizin ne kadar süre ile saklanacağını seçebilirsiniz. Youtube geçmişini silmek için kullanıcılara farklı seçenekler sunulmaktadır. Bu seçeneklere bakıldığı zaman,

  • Ben silene kadar saklansın seçeneği ile beraber 18 ay süre ile tut veya otomatik olarak sil seçeneğini seçebilirsiniz.
  • Diğer bir seçenek olarak 3 ay süre ile tutarak sonrasında otomatik olarak sil kısmını seçebilirsiniz.
  • İstediğiniz bir seçeneği seçerek sonraki kısmından onayla kısmına tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Youtube’da Gizli Mod ile Arama ve Geçmişi Durdurma

Youtube üzerinde android uygulamalarda geçmiş konusunda veri toplama işlemini otomatik olarak engelleyebilirsiniz. Youtube geçmişi tamamen silme dışında geçmişi durdurmak istiyorsanız bazı talimatları uygulayarak veri toplama işlemini otomatik olarak engelleyebilirsiniz.

Geçmiş videolarınızda görünmesini istemediğiniz videolar izliyorsanız veya izleyecekseniz bu noktada gizli mod işinize yarayabilmektedir. Fakat daha öncesinde bir video izlemişseniz ve geçmişinizden de silecekseniz gizli mod işe yaramaz. Gizli mod açmak için izlemeniz gereken adımlara bakıldığı zaman,

  • Öncelikle Youtube üzerinde web sayfanıza giderek sayfanın sol üst köşesinde yer alan menü düğmesine tıklayarak kenar çubuğunda kitaplık altında beliren geçmiş seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • Eğer izleme geçmişiniz üzerinden bir öğeyi kaldırmak istiyorsanız bu noktada sağ kısımda yer alan X işaretine tıklamanız gerekebilir. Youtube geçmişi silme bilgisayarda istiyorsanız bu adımda X’i görmek için fare ile videonuzun üzerine gelmeniz gerekebilir.
  • Youtube üzerinde yaptığınız tüm aramalarda listeyi görmek için arama geçmişini seçebilir ve silmek için sağında yer alan X işaretini tıklamanız gerekmektedir.
  • Android, İphone veya İpad için Youtube uygulamasındaki izleme geçmişinizdeki ögeleri bu şekilde silebilir ve kitaplık simgesi sonrasında geçmiş sekmesine giderek menü düğmesinde izleme geçmişinden kaldıra dokunun.

Bu adımlarla beraber Youtube mobil ve web sayfa uygulaması üzerinden arama geçmişinizden silebilirsiniz böylece Youtube platformlarının sunduğu bu özelliği kullanarak gizleme, silme kaldırma ve otomatik silme işlemlerini yapabileceksiniz. İzlenen videoların zahmetli bir şekilde silmek zor bir iş bu sebeple bu yöntemler kullanılabilir.

Youtube Arama Geçmişi Silme

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!