whatsapp-okundu-bilgisi-kapatma

Whatsapp Okundu Bilgisi Kapatma

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp mavi tik nasıl açılır ve kapatılır uygulamadaki en temel konulardan bir tanesini oluşturmaktadır. Her ne kadar yıllardan bu yana kullanan kişiler ayrıntılı olarak bilse de yeni kullanıcılar hala yabancı olabilmektedir.

WhatsApp dünya üzerine en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının neresindeyse başında gelmektedir. Sürekli güncellenmesiyle geniş özellikler sunmaktadır. Bunlardan biri de okundu bilgisidir. Böylece kişiler bir mesajı okusa da mavi tik işareti karşı tarafa iletilmez.

Böylece diğer kişiler okuyup okumadığını da anlamamaktadır. Oldukça kullanışlı olsa da kullanmadan önce emin olmanız gerekir. Zira karşı tarafı olduğu gibi sizi de etkilemektedir.

WhatsApp Okundu Bilgisi Neden Kapatılır?

WhatsApp he gün yoğun olarak kullanılan bir programdır. Kişilere rehberindeki insanlarla istediği yerde ve zamanda konuşma olanağı tanımaktadır. Özellikleri geniş olup her gün yenileri de eklenmektedir.

Bu nedenle programı yeni kullanmakta olanlar, en temel konuları bile merak edebilmektedir. WhatsApp okundu bilgisi kapatma ne işe yarar da bunlar arasındadır. Adından da anlaşılabileceği üzere bu okuduğu mesajlar hakkında mavi tik bilgisinin karşıya iletilmemesini sağlar.

Günümüzde herkes mesaj attığı kişinin kendisine hızlı, en kısa sürede dönmesini istemektedir. Ancak bu her zaman mümkün olmaz. O esnada geri dönüş yapamıyorsanız ya da yoğunluktan dolayı görüp mesaj atamayacak konumdaysanız büyük sorunlar oluşmaktadır. Zira insanlar görüldü atıp bırakma olayını görmemektedir.

Ancak okutma bilgisini kapatma, buna kesin bir son vermektedir. Böylece görseniz bile karşı taraf bunu fark etmeyebilir.

WhatsApp Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

WhatsApp okundu bilgisi her kullanıcı tarafından sorunsuz şekilde kapatılabilir. İşlemler gerek Android gerekse iOS işletim sistemli cihazlar için değişmemektedir. Dolayısıyla aşağıdaki işlemleri takip ederek bir çözüm bulunabilir;

  1. WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  2. Ayarlar ekranına gelin.
  3. Hesap ekranına geldikten sonra gizlilik ve güvenliği açın.
  4. Gizlilik bölümünden okundu bilgisini kapatın.

Bu işlemler ardından kayıt anında, otomatik yapılır. Böylece mesajlarınızda okundu bilgisi artık gitmez. WhatsApp mavi tik nasıl açılır bu işlemlerin tersinin yapılmasıyla, herhangi bir zamanda gerçekleştirilebilir.

WhatsApp Okundu Bilgisi Kapatma Durumu Etkiler Mi?

WhatsApp kullanıcılara durum paylaşımlarına izin vermektedir. Bu ayrı bir sekmede olup sosyal medya platformlarında yer alan hikayelere oldukça benzemektedir. Bunlar görüntülendiğinde kimlerin baktığı kolayca görülebilir.

Ancak okundu bilgisini kapatmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekir. Zira WhatsApp okundu bilgisi kapatınca durum bilgileri de artık görülemez. Karşı taraf sizin onların hikayelerini gördüğünüzü bilemeyecek olsa da, siz de hikayenizi görenleri listelemezsiniz.

Dolayısıyla WhatsApp okundu bilgisi kapatma sadece tek taraflı değil, çift yönlü olarak çalışmaktadır. Bu sebeple aktif hale getirmeden önce emin olmanız gerekir. Ancak etkinleştirmeniz ardından geriye dönüş işlemlerini tekrar yaparak durumları görmeniz, mavi tikleri normal şekilde almaya başlamanız mümkündür.

Whatsapp Okundu Bilgisi Kapatma

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Yazar Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!