Yüzde Tüylenme Neden Olur?

yüzde-tüylenme-neden-olur
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüzde Tüylenme Neden Olur?

Yüzde tüylenme neden olur olarak kadınlar tarafından aramalar yapılmaktadır. Yüz bölgesi erkeklerde genellikle sakal ile doludur ve bu durum onlarda günlük alışkanlık tarzında bir şekilde karşılanmaktadır. Ancak maalesef kadınlarda yüzde ortaya çıkan tüyler ve kıllar, rahatsızlık verici olabilmekteler çünkü kadınlarda doğal olarak yüzdeki tüy miktarı oldukça azdır. Ancak bazen genetik yapıdan dolayı, bazen de çeşitli rahatsızlıklar neticesinde yüzüm tüylendi, ne yapabilirim şikayetleri ortaya çıkabiliyor. Sizler için bu durumu kısaca değerlendirdik.

Yüzde Tüylenmenin Nedenleri

Öncelikle, yüzünüzdeki tüylenme birdenbire ortaya çıktıysa veya zaman içerisinde artarak geliştiyse, bunun yüksek ihtimalle polikistik over sendromundan dolayı ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu rahatsızlık kadınlarda rastlanan hormonal bir rahatsızlıktır ve maalesef bilhassa normalde tüy olmayan bölgelerde tüylenmenin başlamasına sebep olur. Dolayısıyla sonradan ortaya çıkan tüylenme problemlerinde doktora başvurarak gerekli tetkiklerin ve tedavilerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

yüzde-tüylenme-nedenleri

Bunun yanında hormon üretiminizi dengesizleştirecek tümör, kanser oluşumları, diğer hastalıklar ve rahatsızlıklar, tüketilen hormon etkisi yapan ilaçlar ve bitkiler gibi durumlar, yine tüylenmeye sebep olabilirler. Özellikle tümörler, hormon bezlerine yaptıkları fiziksel baskı neticesinde hormon dengesini bozabiliyorlar ve bu durum da maalesef yüz başta olmak üzere çeşitli bölgelerde tüylenmenin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Dolayısıyla her türlü sonradan tüylenme vakasında bir an önce sağlık kuruluşlarına başvurmak ve yüzde tüylenme olayının altında yatan sebebin araştırılmasını sağlamak gerekli.

Eğer tetkikleriniz devam ederken bu tüylerden kurtulmak isterseniz kesinlikle jilet gibi malzemeler kullanmayın çünkü jilet tüyleri yarısından keser ve bu durum uçların çok kalın görünmesine sebep olur. Bunun yerine tüy dökücü kremlerden faydalanarak tüylerin köklerinden alınmalarını sağlayabilirsiniz. Rahatsızlıkların tedavisine karşın bir türlü tüylenme probleminin önü alınamıyorsa genetik olarak tüylenmeye yatkın olduğunuzu da düşünebilirsiniz ve bu durumda lazer epilasyon gibi tekniklerden faydalanarak tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olmaktadır.

Bazen kadınların kıl kökleri, vücutlarında çok az testosteron bulunmasına rağmen bu hormona karşı çok hassastırlar ve azıcık ve gerekli bir miktar erkeklik hormonu bile maalesef tüylenmeyi körükleyebilir. Kadınların da testosteron hormonuna az miktarda ihtiyaç duyduklarını dikkate alırsak, bu durumda testosteronun tamamen kesilmesi mümkün olmamaktadır ve bu nedenle tüy karşıtı ürünlerin ve hizmetlerin kullanımı mecburi hale gelmektedir.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yüzde Tüylenme Neden Olur?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek Yazar Kadın'a daha kolay erişebilirsiniz.

Giriş Yap

Yazar Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!