Snapchat ST Ne Demek? 2022

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Snapchat ST, Snapchat’in en önemli yönlerinden biridir ve kullanıcıları bu kısa ömürlü mesajlaşma platformuna bağlı tutar. Şirket, Snapchat Streaks aracılığıyla Snap gönderme ve alma sürecini oyunlaştırarak sadık bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. Bu özelliğin neyle ilgili olduğunu merak eden yeni bir Snapchat kullanıcısıysanız, Snapchat Serileri hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

ST Ne Demek Snapchat?

snapchat st ne demek

Snapchat Streaks veya Snapstreaks, bir Snapchat kullanıcısıyla olan etkinliğinizin bir ölçüsüdür. Bir kişiden arka arkaya 3 gün boyunca en az bir kez Snap gönderdiğinizde veya aldığınızda, bir Snapstreak başlar . Sohbet ekranında kişinin adının yanında bulunan ateş emojisini (🔥) arayarak aktif bir Snapstreak belirleyebilirsiniz.

Ateş emojisinin yanındaki sayı, aktif bir Snapstreak’in gün sayısını belirtmek için artmaya devam ediyor. Bir Snapstreak’i devam ettirmek için uygulama, arkadaşlarınıza 24 saat içinde en az bir kez fotoğraf ve video Snap göndermenizi ve almanızı gerektirir. Bunu yapmazsanız, snap serisi kaybolacaktır.

Streak Ne Demek?

Bu noktada, Snapstreak’e neyin katkıda bulunduğunu ve neyin olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Eh, Snapchat, Snapchat streak için yalnızca iki etkinliğin sayıldığını açıkça belirtti . Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Fotoğraf Snap’leri gönderme ve alma
  • Video Snap gönderme ve alma

Bu kadar basit. Kişiye mesaj gönderirseniz, Hikayeler gönderirseniz ( özel bir hikaye olsa bile ) veya grup sohbetlerine gönderilen Snap’ler için Snapstreak kazanmazsınız . Ayrıca Snap’i doğrudan Snapchat’in kamera arayüzünden göndermeniz gerektiğini de belirtmekte fayda var . Film rulonuzdan veya Anılar sekmesinden Snap göndermek, Snapstreak’inize sayılmaz.

Snapchat Çizgisi Emojileri Ne Anlama Geliyor?

Snapchat, kullanıcıların aktif bir Snapstreak’leri olup olmadığını bilmelerini sağlar. Ancak, Snapstreak’in yanındaki emojilerin anlamı yeni bir kullanıcı için kafa karıştırıcı olabilir. Snapstreaks için öncelikle 3 emoji vardır – Ateş (🔥) emojisi, 100 (💯) emojisi ve Kum Saati (⌛) emojisi.

Snapchat’teki 🔥 Emojisi Ne Anlama Geliyor?

Bir Snapchat kullanıcısının adının yanında yangın emojisi göründüğünde, Snapstreak’in başladığından emin olabilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, Snapstreak’in başlaması için art arda üç gün boyunca Snap gönderip almanız gerekecek.

💯 Emoji Snapchat’te Ne Anlama Geliyor?

Snapstreak’inizi 100 gün boyunca sürekli olarak koruyorsanız, arkadaşınızın adının yanında ateş emojisi yerine 100 emojisini göreceksiniz. Uygulama, 101. günde ateş emojisine geri dönecek.

Snapchat’teki ⌛ Emojisi Ne Anlama Geliyor?

Kum saati emojisi, süresi dolmak üzere olan bir Snapstreak’i tanımlamanıza yardımcı olur. Snapstreak’i aktif tutmak için yeni bir Snap gönderdikten hemen sonra kaybolur. Snapchat’te birinin adının yanında bir kum saati emojisi görürseniz, Snapstreak’i kaydetmek için bir Snap (resim veya video) göndermek veya almak için yaklaşık 4 saatiniz kaldı demektir.

Snapchat Serisini Hikayede Paylaşın

Snapchat, Snapstreak gün sayısını içeren özel bir filtreye sahipti. Bu artık mevcut olmasa da, Snapstreak’inizi Charms aracılığıyla arkadaşınızla gösteriş yapmanın bir yolu var. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Snapchat’i açın ve Snapstreak’iniz olan kişinin profil sayfasına gidin . Profil sayfasına , konuşma penceresinden bir kullanıcının görünen adına dokunarak erişebilirsiniz .

snapchat st ne demek

2. “Charms” bölümüne ulaşana kadar aşağı kaydırın ve Snapstreak tılsımını arayın. Şimdi, Snapstreak tılsımını genişletmek ve ekran görüntüsünü almak için dokunun. Arkadaşlık profilinin ekran görüntüsünü aldığınızda Snapchat’in arkadaşınızı bilgilendireceğini unutmayın.

snapchat st ne demek

3. Şimdi tek yapmanız gereken ekran görüntüsünü Snapchat Hikayenize göndermek . Snapchat hikaye oluşturma arayüzünü açın ve kamera rulosundan ekran görüntüsünü seçin. Hikayedeki kişiden bahsetmeyi seçebilirsiniz. Bittiğinde, Snapchat hikayenizde Snapstreak’inizi göstermek için “Hikayem”i seçin ve mavi “Gönder” düğmesine basın.

Snapstreak’i Artırmak için 5 Basit İpucu

  • Fotoğraf Anlık Görüntüleri Gönder

Snapstreak’i artırmanın en kolay yolu, diğer kişiye fotoğraf Snap’leri göndermektir. Fotoğraflarını gönderecek fikirleriniz tükeniyorsa, seriyi devam ettirmek için boş bir Snap gönderebilirsiniz. Her iki katılımcı da sosyal olarak aktif ve dışa dönük olmadıkça, çoğu uzun vadeli Snapstreaks genellikle boştur.

  • Video Anlık Görüntüleri Gönder

Statik görüntüler göndermeyi gereksiz veya sıkıcı bulursanız, video Snap’leri de göndermeyi seçebilirsiniz. Her gün bir video kaydedin ve kişiye gönderin. Video Enstantaneleri ayrıca daha kişisel hissettirir ve arkadaşınızla aranızdaki bağı güçlendirmeye yardımcı olur.

  • Tutarlı olun

Seriler 24 saat sonra sona ereceğinden, tutarlı kalmak ve düzenli olarak birbirlerine Snap göndermek önemlidir. Sık sık Snap göndermeyi unuttuysanız, aşırı önlem olarak bir hatırlatıcı planlayabilirsiniz. Bir daha Snapstreak’i kaçırmamanız için iPhone ve Android için size hatırlatmak üzere birden fazla hatırlatma uygulaması vardır.

  • Uygulama çalışmıyorsa Snapchat sorunlarını giderin

Snapchat uygulamanız düzgün çalışmıyorsa, Snapstreak’inizi korumak için günlük Snap’inizi gönderemezsiniz. Bu gibi durumlarda Snapchat uygulamanızı düzeltmek için hızlı hareket etmeniz gerekecektir. Snapchat uygulamasının çalışmama sorununu düzeltmenin birden fazla yolu vardır ve bu konuda size yardımcı olacak ayrıntılı talimatlar için burada bağlantılı ayrıntılı kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

  • Kayıp Snapstreak’i geri yükleme isteği

Sunucu kesintisi gibi teknik bir sorun nedeniyle Snapstreak’inizi kaybettiyseniz, Snapchat’in destek ekibiyle iletişime geçin ve Snapstreak’inizi geri yüklemelerini isteyin. Snapstreak’i geri almak için kontrol edebileceğiniz özel bir rehberimiz var .

Sıkça Sorulan Sorular

S: Snapchat’te 🔥’nin yanındaki sayı ne anlama geliyor?

🔥 ateş emojisinin yanındaki sayı, galibiyet serisi sayacını ifade eder. Esasen, kişiyle bir Snapstreak’te bulunduğunuz günlerin sayısını belirtir. Snapstreak aktif olduğu sürece sayı artmaya devam eder.

S: Bir kişi bir Seriyi canlı tutabilir mi?

Hayır, Snapchat, Snapstreak’i canlı tutmak için her iki katılımcının da en az 24 saatte bir Snap göndermesini gerektirir.

S: Snapstreak’i artırmak için ne yapabilirim?

Snapstreak’i artırmak için bir fotoğraf veya video Snap göndermelisiniz. Onlara Snapchat’te mesaj atmak, Snapstreak’inize sayılmaz.

S: Film rulomdan bir Seri gönderebilir miyim?

Hayır, Snapchat Streak’i korumak için Snapchat’in kamerasından bir resim veya video göndermelisiniz. Galerinizden ekran görüntüleri veya fotoğraflar göndermek, Snapstreak’i aktif tutmaz.

S: Kaybedilen Snapstreak nasıl kurtarılır?

Snapstreak’i teknik bir aksaklık nedeniyle kaybettiyseniz, Snapstreak’i geri yüklemek için Snapchat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Snapchat’te kaybolan Snapstreak’i geri yükleme adımları için özel kılavuzumuza bir göz atın .

Snapchat’te Arkadaşlarla Snapstreak’i Başlatın

Genç Snapchat kullanıcıları genellikle uzun vadeli Snapstreaks’i övünme hakkı olarak görür. Bu sizseniz, umarız bu kılavuzu faydalı bulmuşsunuzdur. Snapstreak ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda bize bildirin. Bu arada, Snapchat’te nasıl anket oluşturacağınızı , Snapchat puanınızı nasıl bulacağınızı ve Snapchat videolarını nasıl kaydedeceğinizi öğrenmek de ilginizi çekebilir . Bağlantılı kılavuzlara göz atın ve Snapchat ile ilgili başka bir şey öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Snapchat ST Ne Demek? 2022

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek Yazar Kadın'a daha kolay erişebilirsiniz.

Giriş Yap

Yazar Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!