Kalplerin Renkleri Ne Anlama Geliyor? Renkli Kalp Emojileri

kalplerin renkleri ne anlama geliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalp emojileriyle ilgili sorular çok yaygın ve bu çok mantıklı. Kimse yanlış izlenim vermekle suçlanmak ya da bir tür emoji aşinalığı çizgisini aşmak istemez.

Mavi kalp platonik aşk anlamına mı geliyor ve yeşil kalp kıskançlığı mı temsil ediyor? Karışımda platonik bir kalp var mı?

Size kırılacak gizli bir kalp emojisi kodu olmadığını söylemek için buradayız.

Her kalbin hem nasıl kullanıldığı hem de neyi temsil ettiği konusunda ince nüansları vardır. Yine de özünde her kalbin, gözle görülenden daha fazla kodlanmış anlamı yoktur.

John Mayer, kırmızı kalplerden birinin diğerinden daha erkeksi olduğu konusunda haklı mı? Bakalım veriler bize ne söylüyor.

📊💟Kalp Popülaritesi

Kalp emojileri tüm yıl boyunca popüler olsa da , Şubat ayı boyunca kullanımda belirli bir artış görüyorlar .

20 kalbe baktığımızda, onları burada popülerlik sırasına göre görüyoruz. Twitter’dan alınan veriler kullanılarak, en çok kullanılan ve en az kullanılan kalp emojisi arasında büyük bir fark görülebilir.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama geliyor---Kalbin-Göreceli-Popülerliği-2020'de Twitter'da Emojiler

Yukarıda: 2020’de Twitter’da kalp tabanlı emojilerin nispi popülaritesi. Resim: Emojipedia.

Twitter’daki en popüler kalp emojisi ❤️ Kırmızı Kalp , ardından 💕 İkili Kalpler , 💜 Mor Kalp ve 💙 Mavi Kalp . Bu , kalplerle ilgili kamuya açık diğer verilerle büyük ölçüde eşleşir .

En az popüler olan kalp emojisi 🤎 Kahverengi Kalp’tir .

 1. ❤️ Kırmızı Kalp
 2. 💕 İki Kalp
 3. 💜 Mor Kalp
 4. 💙 Mavi Kalp
 5. 💔 Kırık Kalp
 6. 💖 Parlayan Kalp
 7. ♥️ Kalpli Takım
 8. 💗 Büyüyen Kalp
 9. 💛 Sarı Kalp
 10. 💓 Kalp Atıyor
 11. 💚 Yeşil Kalp
 12. 🤍 Beyaz Kalp
 13. 🖤 ​​Kara Kalp
 14. 💞 Dönen Kalpler
 15. ❣️ Kalp Ünlem
 16. 💘 Oklu Kalp
 17. 🧡 Turuncu Kalp
 18. 💝 Kurdeleli Kalp
 19. 💟Kalp Dekorasyonu
 20. 🤎 Kahverengi Kalp

🥰 Kalpli Gülen Yüz , 😍 Kalp Gözlü Gülen Yüz ve özellikle 💏 Öpücük ve 💑 Kalpli Çift ? Bunların hepsi kendi yollarıyla yeterince karmaşıktır ve bu analize dahil edilmemiştir.

Odaklanmak istediğimiz şey , ana tasarım öğesi olarak klasik kalp ideorafına sahip emojilerdir.

🏩 Aşk Oteli , 💒 Düğün ve 💌 Aşk Mektubu da kalpleri içerir, ancak burada sıralanmaz.

💖💝 Kalpleri Gruplandır

Kalpleri renk ve değere göre gruplandırdığımızda, kendimizi dört kategoride buluyoruz:

 • Basit Kırmızı Kalpler ( ❤️ Kımızı Kalp , ♥️ Kalpli Takım )
 • Ayrıntılı Kalpler (örn . 💖 Parlayan Kalp , 💘 Oklu Kalp , 💝 Kurdeleli Kalp )
 • Diğer Renkli Kalpler (örn . 💜 Purple Heart , 💙 Blue Heart )
 • Kırık Kalp ( 💔 Kırık Kalp )

Her kalbin her platformda farklı göründüğünü belirtmekte fayda var. Bazen az, bazen çok.

Emojipedia-Hearts-Satıcı-Karşılaştırma

Yukarıda: Kalp emojilerinin platformlar arası karşılaştırması. Resim: Satıcı tasarımları / Emojipedia bileşimi.

Görünümdeki temel fark, ayrıntılı kalplerin pembe veya kırmızı olarak gösterilmesiyle ilgilidir.

Ayrıca bazı platformların ❤️ Parlak Kırmızı Kalp ve ♥️ Kalp Takımını mat bir kalp olarak gösterdiği, diğerlerinin ise her emojiyi mat olarak gösterdiği tasarım seçenekleri de vardır.

Bu kalp emojisi arka planı sıralanarak kalplerin nasıl kullanıldığına bir göz atalım.

ortak noktalar

Belki de kalplerin her birinin nasıl kullanıldığına dair fikir edinmenin en iyi yolu, hangi emojilerle kullanıldığını belirlemektir.

Gördüğümüz, Basit Kırmızı Kalpler (❤️♥️) ve Ayrıntılı (sıklıkla, ancak her zaman pembe değil, yani 💕💞💓💗💖💘💝❣️) Kalpler genellikle aynı tweet’lerde çeşitli suratlarla gösterilirken, Diğer Renkli Kalpler (🧡 💛💚💙💜🖤🤍🤎) daha sık birlikte kullanılır.

İnsanlar sadece bir Mavi Kalp eklemek yerine, genellikle onun yanında sarı, yeşil ve mor bir kalp kullanırlar.

ilgili-kalpler-emojipedia-2021
Yukarıda: Kalp emojilerinin ne için kullanıldığı, aynı tweetlerdeki diğer emojiler tarafından ima edilebilir. Resim: Apple tasarımları / Emojipedia bileşimi.

Burada başka eğilimler de ortaya çıkıyor. 🥺 Yalvaran Yüz , bir kalp emojisinin yanında bulunan en yaygın emojidir. Bu emoji son birkaç yılda inanılmaz derecede popüler hale geldiğinden, bu mantıklı . Ayrıca, bahsettiğiniz yerleri dolduran çok sayıda sims olduğu anlamına da gelebilir .

Diğerleriyle kullanımda en az örtüşen kalp emojisi? 💔 Kırık Kalp . Üzüntü içinde tek başına duruyor, genellikle başka bir kalp için en iyi maçlarda görülmeyen emojilerle ortaya çıkıyor.

🚶 Yürüyen Kişi , kırık bir kalbin yanında sunulduğunda kasvetli bir anlam kazanır 🚶💔.

Yukarıdaki tablo, çoğu iOS ve macOS uygulamasında görüntülenen Apple emoji tasarımları kullanılarak gösterilmiştir. Android veya Windows kullanıcıları için çeşitli diğer tasarımlar gösterilir. Tek tek emoji karakterleri aşağıda gösterilmiştir; bu, cihazınızın yerel emoji yazı tipini kullanarak görünecekleri anlamına gelir.

Bu son derece renkli ızgara bize büyük resmi veriyor. Hangi emojilerin yanında kullanıldığına bakarak her bir kalbin neyi temsil ettiğini neredeyse hissedebilirsiniz .

Bu kalplerin nasıl kullanıldığını öğrenmek istiyorsanız, bu faydalı bir başlangıç.

Ancak her bir emojinin anlamını gerçekten anlamak için daha fazla ayrıntıya ihtiyacımız var. Her kalbin bir hikaye anlattığı ayrıntılarda gizlidir.

Kırmızı Kalp ❤️

❤️ Kırmızı Kalp , uzun bir atışla en popüler kalptir. Aslında ❤️ Red Heart , 2020’de Twitter’da kullanılan tüm emojiler arasında dördüncü en popüler olanıdır .

Bu kalp, yıl boyunca her 1000 tweet’ten 8’inde görünüyor ve tweet örneğimizdeki bir sonraki en popüler kalp emojisi olan Two Hearts’ın iki katından daha fazla görülüyor.

1,6 milyondan fazla İngilizce tweet örneğinin yanında kullanılan en iyi 200 N-gram’a. Bunlar aşağıdaki ifadeleri içerir:

 • Minnettarlık (örneğin “teşekkür”; “teşekkürler”)
 • Takdir (örneğin “güzel”)
 • Diğer olumlu duygusal ifadeler (örneğin “mutlu”; “iyi”; “harika”)

Emojipedia-Blog----Her-Kalbin-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-200-N-gram-Birlikte-Kullanılan-------2020'de Kırmızı-Kalp

Yukarıda: 2020’de İngilizce tweet’lerde ❤️ Kırmızı Kalp ile birlikte kullanılan kelimeler ve ifadeler.

Ayrıca ❤️ Kırmızı Kalp in doğum günü dileklerinin yanında yer alan popüler bir emoji olduğunu da görebiliriz (“doğum günü” bu emoji ile kullanılan en yaygın 4. kelimedir).

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Kırmızı-Kalp

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, bir ❤️ Kırmızı Kalp’in yanında görünme olasılığı en yüksek 20 emoji .

2020’nin en iyi 10 emojisine bakıldığında (😂😭🥺🤣✨😍🙏🥰😊), neredeyse tamamı ❤️ Red Heart’ın yanında bulunuyor . Popüler emojiler en çok olumlu duygusal bağlamlarda kullanılır ve sıklıkla kombinasyon halinde kullanılır.

❤️ Kırmızı Kalp , diğer tüm kalpleri karşılaştırmamız gereken bir kriter olarak düşünülmelidir.

Kalp Takım ♥️

♥️ Heart Suit çok özel bir bağlamda temsil edilmek üzere tasarlanmıştır: Fransızlara uygun oyun kartlarının kırmızı kalp takımı . Bu nedenle, emoji klavyelerinde ve seçici arayüzlerinde genellikle ♣️ Club Suit , ♦️ Diamond Suit ve ♠️ Spade Suit ile birlikte görüntülenir.

♥️ Heart Suit , Apple ve Samsung telefonlarında emoji klavyesinin ayrı bir bölümünde gösterilir ve bu da kullanım sıklığını etkileyebilir.

Gboard veya Android Mesajlar uygulaması klavyesini[^99] kullanan Pixel ve diğer Android cihazlarda durum böyle değildir. Bu telefonlar için ♥️ Heart Suit emojisi iki konumda bulunabilir: bir kez diğer kalplerle birlikte ve ayrıca kart takımlarının yanında da bulunabilir.

kalp-emoji-klavye-iphone-piksel-galaksi

Yukarıda: ♥️ Heart Suit , çoğu emoji klavyesinde diğer kalplerden farklı bir konumdadır. Sol: Apple iPhone, Orta: Google Pixel (Android Mesaj Klavyesi), Sağ: Samsung Galaxy. Fotoğraflar: Jeremy Burge ve Keith Broni / Emojipedia.

Tamamen görsel bir bakış açısından, ♥️ Heart Suit , emoji satıcısı tasarımlarındaki ❤️ Red Heart’a en çok benzer , genellikle yalnızca daha koyu bir kırmızı tonuyla veya parlak bir tasarım yerine mat bir görünümle ayırt edilir.

Örneğimizde ♥️ Heart Suit ile en çok ilişkilendirilen n-gramları doğrudan karşılaştırdığımızda, % 92,5’in ❤️ Red Hart : örneğimiz arasında en yüksek olan ile paylaşıldığını görebiliriz .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-200-N-gram-Birlikte-Kullanılan-------Kalp-Takımı-2020

Yukarıda: 2020’de İngilizce tweet’lerde ♥️ Heart Suit emojisinin yanında kullanılan ilk 200 n-gram .

Kırmızı Kalpler Romantizm Demektir 🌹💋 Ama Her Zaman Değil ❤️♥️

💋 Kiss Mark’ın sadece ❤️ Red Heart , ♥️ Heart Suit’in ilk 20’sinde göründüğünü görebiliriz . 💋 İlgili ilk 20 emojiye Kiss Mark’ı dahil eden diğer tek kalp 💘 Oklu Kalp’tir .

Romantik olarak bağlantılı bir başka emoji olan 🌹 Gül de ♥️ Heart Suit ile tweetlerde yaygın olarak bulunur . Diğer kalp emojileri için durum böyle değil.

❤️ Red Heart ve ♥️ Heart Suit’in diğer kalplere kıyasla romantizm, flört ve arzuyu iletmek için kullanılma olasılığının daha yüksek olduğunu görüyoruz .

Bu şaşırtıcı gelmeyebilir, ancak bu duyguları destekleyen verilere sahip olmak iyi hissettiriyor.

Ayrıntılı Kalpler 💖💘💝 Parıltılarla Git ✨

Genellikle ‘pembe kalpler’ olarak anılır (tüm platformlarda pembe olmamasına rağmen), bunlar bir fiyonk, bazı parıltılar veya ek bir kalp gibi bazı ek tasarım geliştirmelerine sahiptir.

Twemoji setinde kırmızı renklidir, bunlar diğer platformların çoğunda pembedir ve kendilerini ❤️ Red Heart’tan daha da ayırır .

💕 İki Kalp , Twitter’daki en popüler ikinci kalp emojisidir ve ❤️ Red Heart ile aynı n-gramların % 91.5’ini içerir .

💕 İki Kalp emojisinin kullanılabileceği bir bağlam , ❤️ Kırmızı Kalp ile oldukça değiştirilebilir . ♥️ Heart Suit’e göre biraz daha az örtüşme vardır .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne Demektir----En İyi-200-N-gram-Birlikte-Kullanılan-------2020'de İki-Kalp

💕 Two Hearts genellikle estetik kullanımlara sahiptir; bir görselin veya başka bir tweet’in (“sanat”) içeriği hakkında yorum yapmak veya bir tweet içindeki bir harekete geçirici mesaja (“indirim”, “kod”) dikkat çekmek.

Bu yorum, 💕 Two Hearts ile tweetlerde en yaygın olarak bulunan emoji olarak ✨ Sparkles’ın varlığıyla da destekleniyor .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Birlikte-Kullanılan-------İki-Kalp

TikTok’ta emoji kullanımına ilişkin son analizimizde tartışıldığı gibi , ✨Parıltı , verilen metne ✨vurgu✨ sağlamak için kullanılır, ancak aynı zamanda bir heyecan veya hayranlık duygusu enjekte etmek için de kullanılır.

Emojilerin duyguları ifade etmek için kullanıldığı iyi belgelenmiş olsa da  , mesajlaşmaya dekoratif bir unsur eklemek için de sıklıkla kullanılırlar. Bu, diğer metinsel yan dil biçimleri kullanılmadıkça bir mesajda bulunmayan eğlenceli bir sanat sağlar.

TL;DR: bazen ton olduğu kadar ✨estetik✨ ile de ilgilidir.

💕 Two Hearts ve ✨ Sparkles’ın her ikisinin de bulunduğu tweet’lere bakıldığında, çoğunlukla doğrudan yan yana kullanıldığı ve bu pozitif yüklü emoji kombinasyonunu oluşturduğu: 💕✨

💖❣️💘💝💟

Parıltılardan bahsetmişken, 💖 Parıltılı Kalp emojisinin ✨ Parıltılarla eşleşmesi 💕 İki Kalp kadar olası değildir . Belki de emojinin kendisine dahil edilmesinden dolayı.

💖❣️💘💝💟’de bir sürü çizelge burada. Renkli kalpleri bu tuhaf dekoratif kalp koleksiyonundan daha çok önemsiyorsanız, geçmişi kaydırın.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Parlak-Kalp

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, 💖 Sparkling Heart’ın yanında görünmesi en muhtemel 20 emoji .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne Demektir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Kalp-Ünlem-1

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında ❣️ Heart Exclamation’ın yanında görünmesi en muhtemel 20 emoji .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-Birlikte-------Kalp-Ok ile

Yukarıda: Genel bir tweet örneğine kıyasla 💘 Oklu Kalp’in yanında görünmesi en muhtemel 20 emoji .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Kalp-Şerit-ile

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, 💝 Kurdeleli Kalp’in yanında görünmesi en muhtemel 20 emoji .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Birlikte-Kullanılan-------Kalp-Dekorasyon

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, 💟Kalp Dekorasyonu’nun yanında görünmesi en muhtemel 20 emoji .

Bir bütün olarak, ✨ Parıltıların ortaya çıkması, bu kalp kategorisini Renkli Kalpler gibi diğerlerinden farklı kılan şeydir.

Renkli Kalpler 💚💙💛

Kırmızı dışında bir renge sahip olarak tanımlanan sekiz kalp emojisi. Bunlar genellikle emoji klavyesinde birlikte gruplanır.

Kalp emoji anlamlarının etrafındaki mitolojinin çoğu bu setten geliyor. Gerçek var mı?

Mor Kalp 💜

Bu, Twitter’da kullanımını domine eden bir konuşma konusu olan ilk kalp.

Belirli bir aşk türü için değil, belirli bir Koreli erkek grubu için.

💜 Mor Kalp , daha çok BTS olarak bilinen Bangtan Sonyeondan hayranlarının vazgeçilmez emojisidir.

Mor kalp emojisi, örneğimize göre Twitter’daki en popüler üçüncü kalp. Milyonlarca BTS hayranı tarafından desteklendiğine şüphe yok.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne Demektir----En İyi-200-N-gram-Birlikte-Kullanılan-------2020'de Mor-Kalp

Yukarıda: 2020’de İngilizce tweet’lerde 💜 Purple Heart emojisinin yanında kullanılan en iyi 200 n-gram, BTS’yi baskın bir konu olarak gösteriyor.

İlişkili kelimelere bakıldığında, “aşk”, “teşekkür” ve “doğum günün kutlu olsun” hala bu emojinin başlıca kullanım alanlarıdır, ancak mor kalpli emoji tweet’lerinde BTS’ye yapılan en belirgin referanslardan bazıları şunlardır:

 • “BTS” (#7 n-gram), elbette grubun kendisine atıfta bulunuyor
 • “Ordu” (#8 n-gram), BTS fandomunun resmi adı olan BTS ARMY’ye atıfta bulunur .
 • “Jimin” (#56 n-gram), aynı adı taşıyan BTS üyesi ile ” Jungkook ” (#71), ” Taehyung ” (#73), ” Yoongi ” (#99).

💜 Purple Heart emoji kullanımının %79.5’i ❤️ Red Heart ile paylaşılıyor . Mor kalp ile kullanılan en popüler diğer emojiler aşağıda gösterilmiştir.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Mor-Kalp

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında 💜 Purple Heart’ın yanında görünmesi en muhtemel 20 emoji .

Mor Kalp, kullanılan emojilerin örtüşmesinin %71,5’e düştüğü Yeşil Kalpten ziyade Red Heart ile daha fazla ortak noktaya sahiptir.

Yeşil Kalp 💚

Tek bir konuşma konusunun bu hakimiyeti 💚 Yeşil Kalp ile birlikte kullanılan kelime ve deyimlerde de görülmektedir . Konu başka bir K-pop grubu: erkek grubu NCT .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne Demektir----En-200-N-gram-Birlikte-Kullanılan-------Yeşil-Kalp-2020

Yukarıda: 2020’de İngilizce tweet’lerde 💚 Yeşil Kalp emojisi ile birlikte kullanılan en iyi 200 n-gram.

Grubun adının ötesinde, Green Heart ile birlikte diğer NCT referansları arasında ” jaemin “, ” renjun ” ve ” zhong ” yer alıyor.

Büyük kalp emojisinin ardındaki duygu hemen hemen her kalbe benzer: şefkat, şükran ve diğer olumlu ifadeler.

Bu, 💚 Yeşil Kalp ile birlikte kullanılan ilk 20 emojide de görülebilir . Bu setteki dikkate değer bir ekleme 🇸🇦 Flag: Suudi Arabistan , 💚 Yeşil Kalp ile tweet’lerde bulunma olasılığı en yüksek 18. emojidir .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Yeşil-Kalp

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, 💚 Yeşil Kalp’in yanında görünme olasılığı en yüksek 20 emoji .

Sarı Kalp 💛

💛 Sarı Kalp ve 💙 Mavi Kalp , 💜 Purple Heart ve 💚 Green Heart ile en çok ilişkilendirilen ilk 5 emojide görünüyor .

Diğer renk tabanlı kalp emojileri için en iyi emojileri incelerken, renkli kalp kardeşlerinin benzer bir şekilde öne çıktığını görebiliriz:

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Sarı-Kalp

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, 💛 Sarı Kalp’in yanında görünme olasılığı en yüksek 20 emoji .

🌻 Ayçiçeği 💛 Sarı Yürek’in yanına yerleştirmek için popülerdir . Bu bağlamda bir tweet veya mesajı aydınlatmak için sarı bir kalbin kullanıldığı söylenebilir. Seni gülümsetecek biraz renk.

Turuncu Kalp 🧡

Turuncu Kalp, emoji klavyesine mor, yeşil ve sarıdan daha yeni bir eklentidir. 2017’de eklendi, bu, çoğu kalbin iOS ve Android gibi platformlarda ilk kez ortaya çıkmasından yaklaşık on yıl sonra geldi.

Bu emojinin anlamı , 🌈 Gökkuşağı’ndaki eksik turuncu renge odaklandı . Eklendiği zaman, turuncu hariç gökkuşağının diğer tüm renklerinin kendi kalpleri vardı.

İnsanların turuncu kalbi kullanmasının ana nedeni basitçe mavi, sarı, mor, yeşil ve kırmızı kalplerin yanına koymak olduğundan, veriler bu iddiayı desteklemektedir.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Turuncu-Kalp

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, Orange Heart’ın yanında görünmesi en muhtemel 20 emoji .

Turuncu kalp ve ilgili emojilerden eksik olanlar: 🍂 Düşmüş Yaprak , 🎃 Jack-O-Lantern veya 🍊 Mandalina . Bunlardan bazıları daha mevsimsel olabilir, oysa kalpleri olan kalpler her zaman yeşildir.

Mavi Kalp 💙

💙 Blue Heart , analizimizde en iyi 20 emojinin en eşsiz seçimine sahiptir.

Görünüşe göre, emoji markalarının kullanmayı sevdiği şey bu. Kurumsal kalp emojisi olarak düşünün.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Mavi-Kalp

👈 Solu İşaret Etmek , Twitter’da kullanıcıları bir bağlantıya yönlendiren öne çıkan bir harekete geçirici mesaj emojisidir. 💙 Blue Heart’ın yanında rastgele görülen diğer emojiler bize bu harekete geçirici mesajın e-ticaretle ilgili olduğuna dair güçlü bir işaret veriyor : 💰 Para Çantası , ⚡️ Yüksek Voltaj ( flaş satışını gösterir ) ve 🛒 Alışveriş Sepeti .

Markalar kalpleri dahil etmek istiyor, ancak mümkün olduğunca tarafsız kalmaya çalışıyor olabilir mi? Mavi kalp, mal satarken kullanılabilecek en zararsız kalp haline gelmiş gibi görünüyor.

💙 Blue Heart’ın yanı sıra en iyi n-gramlar da e-ticarete büyük ölçüde odaklanıldığını gösteriyor. Eşya satmak.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne Demektir----En İyi-200-N-gram-Birlikte-Kullanılan-------2020'de Mavi-Kalp

Her zamanki “aşk”, “teşekkür ederim” ve “doğum günün kutlu olsun” ortadan kalktıktan sonra, “kupon”, “promosyon”, “indirim” ve “mağaza” kelimelerinin tümü ile ilişkili ilk 40 n-gram’da görürüz. bu emoji

Kara Kalp 🖤

Kara kalbin , ilgili emojilerin göründüğünden daha gotik olmasını bekleyebilirsiniz. 🖤 ​​Siyah kalp ile birlikte kullanılan ilk 20 emojide 🦇 Yarasa veya ⛓️ Zincirlerden bahsedildiğini görmüyoruz .

Siyah kalp emojisi, kullanımda diğer renkli kalplere hayal kırıklığı yaratacak kadar benzer.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Kara-Kalp

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, bir 🖤 Kara Kalp’in yanında görünme olasılığı en yüksek 20 emoji .

Beyaz Kalp 🤍

🤍 Beyaz Kalp’in kullanımında öne çıkan şey, yanında yaygın olarak bulunan emojilerin seçimi değildir.

En iyi emoji eşleşmesi bile değil: 🥺 Hemen hemen her kalple eşleşmesi en muhtemel gülen yüz olan Yalvaran Yüz.

Kayda değer olan, 🤍 ve 🥺’nin ne kadar güçlü bir şekilde hizalandığıdır.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Beyaz-Kalp

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, 🤍 Beyaz Kalp’in yanında görünmesi en muhtemel 20 emoji .

🤍 Beyaz Kalp’in farklı n-gramları bize neden 🥺 Yalvaran Yüz’ün yanında görünme olasılığının bir sonraki en yaygın vatandaşı olan 💙 Mavi Kalp’ten neredeyse üç kat daha fazla olduğuna dair bir gösterge veriyor .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne Demektir----En İyi-200-N-gram-Birlikte-Kullanılan-------2020'de Beyaz-Kalp

Buradaki önemli kelimeler arasında “melek”, “iyi geceler”, “barış” ve “hatırla” yer alır ve bunlar bir araya getirildiğinde vefat eden birine haraç ödemeyi yansıtır.

Bu ifadeler, neredeyse tüm kalplerde görünen “sevgi”, “teşekkür”, “doğum günü” ve “mutlu” gibi olağan yiğitliği geçmez, aksine kullanım durumlarının önemli bir azınlığını kapsar.

Kahverengi Kalp 🤎

Emoji setinde hangi renkli şekillerin mevcut olduğunu standart hale getirmek amacıyla, 2019 yılında emoji klavyelerine 🟫 Kahverengi Kare ve 🟤 Kahverengi Daire ile birlikte Kahverengi kalp eklendi .

Bu, tüm kalplerin en az popüler olanıdır, ancak kendine özgü kullanımları yoktur.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Kahverengi-Kalp

Yukarıda: Genel bir tweet örneğiyle karşılaştırıldığında, 🤎 Kahverengi Kalp’in yanında görünme olasılığı en yüksek 20 emoji .

🤎 Kahverengi kalp için ilk 200 terimin % 81,5’i ❤️ Kırmızı Kalp ile paylaşılırken , farklılıklar çoğunlukla ırk kimliği tartışmalarıyla ilgilidir (“siyah”, “kahverengi”, “ten” ve “renk”) ve ayrıca ifadeler görüyoruz. yiyecek ve içecek için, özellikle “çikolata” ve “kahve”.

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne Demektir----En İyi-200-N-gram-Birlikte-Kullanılan-------Kahverengi-2020'de-Kalp

Kırık Kalp 💔

💔 Kırık Kalp , geleneksel olarak olumsuz duygusal çağrışımlara sahip tek kalptir . Aynı zamanda, analizimizde en çok ilişkilendirilen 1 numaralı kelime veya deyim olduğu için “aşk” içermeyen tek kalptir.

Emojipedia-Blog----Her-Kalbin-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-200-N-gram-Birlikte-Kullanılan-------Kırık-Kalp-2020

💔 Kırık Kalp ile ilişkili N-gramlar , ❤️ Kırmızı Kalp ile en az ortak noktaya sahiptir : en yüksek n-gramlarının sadece %69’u paylaşılır.

Bunu söylemek bariz görünebilir ama 💔 Kırık Kalp , ❤️ Kırmızı Kalbin duygusal zıddıdır .

Emojipedia-Blog----Her-Kalp-Emoji-Gerçekten-Ne anlama gelir----En-Yaygın-Diğer-Emojiler-Kullanılan-------Kırık-Kalp

Toplu olarak ele alındığında, kırık bir kalbin yanında kullanılan en iyi emojiler üzüntü ( 😔 Dalgın Yüz , 😢 Ağlayan Yüz , 😪 Uykulu Yüz), rahatsızlık ( 😥 Üzgün ​​ama Rahatlamış Yüz , 😣 Azimli Yüz ) ve beceriksizlik ( 😂 Sevinç Gözyaşlarıyla Yüz , 🙂 Hafifçe Gülen Yüz .

🌚 Yeni Ay Yüzü , kırık kalp için en iyi 20 emoji olarak görünür, başka bir emoji değil.

Kalbime söyle ❣️

Sözcük ve emoji çağrışımlarına dayalı olarak, her bir kalbin, onları birbirinden ayıran şeylerden daha fazla ortak noktası vardır. Bulgularımız aşağıdaki ayrımları göstermektedir.

 • ❤️ Kırmızı Kalp ve ♥️ Heart Suit , flörtleşmede en çok kullanılan kalplerdir 💋🌹
 • 💔 Kırık Kalp , üzüntü, rahatsızlık ve beceriksizliği ifade etmek için kullanılır. Olumlu bir duygu taşımayan tek kalptir.
 • Çeşitli süsleme biçimlerine sahip kalpler (örn. 💖 Parıldayan Kalp ve 💞 Dönen Kalpler ) ✨ Parıltılar (ve birbirleri) ile birlikte özenle ve ✨estetik✨ sevgi, takdir ve şükran ifadeleri için kullanılır.
 • 💜 Purple Heart , BTS ARMY fandomu tarafından orantısız bir şekilde kullanılıyor ve 💚 Green Heart , NCT hayranları arasında benzer şekilde öne çıkıyor . 🇰🇷👨‍🎤🎶
 • 💙 Mavi Kalp , markaların Twitter’da pazarlama yapmak için yaygın olarak kullandığı en tarafsız kalp olarak kabul edilebilir.
 • 🤎 Kahverengi Kalp genellikle ırksal kimlikle ilgili konuları tartışmak için kullanılır 🧑🏽🧑🏾🧑🏿
 • 🤍 Beyaz Kalp genellikle vefat eden birini anlatmak için kullanılır ⚰️🌹
 • Her kalp tek bir gülen yüzle özetlenebilseydi, bu 🥺 Yalvaran Yüz olurdu . Bu, her kalp tipinde sıklıkla kullanılır.

Bunun bize söylediği şey, herhangi bir kalp emojisini kullanmanın tek bir yolu olmadığı ve hiçbir rehberin size aksini söyleyemeyeceğidir.

Bay Mayer’in ♥️ Heart Suit’in ❤️ Kırmızı Kalpten daha erkeğe uygun olduğu iddiasına gelince ? Bu iddia ne kadar alelade olursa olsun, bunu herhangi bir veriyle destekleyemiyoruz.

Sevmek istediğinizi sevin ve hangi kalp size hitap ediyorsa onu kullanın. Diğer herkesin yaptığı da bu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kalplerin Renkleri Ne Anlama Geliyor? Renkli Kalp Emojileri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek Yazar Kadın'a daha kolay erişebilirsiniz.

Giriş Yap

Yazar Kadın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!